Akutní a přechodná psychotická porucha


Můj muž má diagnistikovanou akutní ataku.dostal léky asentru a neurol chodím sním na sedmy hodinové procházky vyhýbá se naším dětem nejí,už nevím kudy kam. Šárka
 
Dobrý den Šárko,
 
píšete, že Váš manžel dostal akutní ataku a nevíte kudy kam. Není zcela jasné, jakou ataku myslíte. Vycházím z toho, že píšete do sekce akutní a přechodné psychotické poruchy, tedy že dostal akutní psychotickou ataku? Podle léků by to ale odpovídalo spíše depresivní poruše. Každopádně i kdyby to bylo jedno nebo druhé, tak je situace pro příbuzné pacientů s psychickým onemocněním vždy velmi obtížná. Je dobře, že mu jste nablízku a chodíte s ním ven. Ale asi to je vyčerpávající i pro Vás. Pokud byste chtěla získat nějaké informace, existuje sdružení Sympathea – organizace příbuzných duševně nemocných, jistě by Vám mohli poskytnout pomoc a užitečné rady.
Dále při jakýchkoliv nejasnostech kontaktujte psychiatra Vašeho manžela. Pokud bude manžel souhlasit, řekne Vám veškeré informace o jeho nemoci, prognóze, léčbě, jak můžete pomoci Vy atd. A v neposlední řadě myslete i na sebe a dopřejte si chvilku odpočinku, případně požádejte o pomoc i například příbuzné.
 
Hezký den
MUDr. Tereza Petrásková