Ode dne 25. 5. 2018 se stávají stránky statickými a již nebudou aktualizovány!Líbily se Vám naše stránky? Prosíme dejte nám vědět zde.

Prosím, stahněte si přehrávač FLASH animací.

Příběhy nemocí

Vítek

Duální diagnóza

Vítkovy problémy začaly už na základní škole, kdy se nedokázal zařadit do kolektivu. Jeho otec měl navíc také psychiatrické problémy. Jeho onemocnění začalo hlasy a paranoidními představami, přispěl určitě i fakt, že Vítek zkusil pervitin.

Celý příběh

Marie

Deprese

Marie prožila normální, šťastné dětství i pubertu, byla veselá, přátelská, bezproblémová. Zlom nastal po porodu dcery, kdy začala mít zvláštní pocity, nerada vycházela z postele, nebo naopak „šílela“ a říkala, že se jí děje něco hrozného.

Celý příběh

Alena

Bipolární porucha

U Aleny se první příznaky začaly projevovat ve 20 letech, kdy se z introvertky náhle, jako mávnutím kouzelného proutku, stala extrovertkou, což její okolí velmi znepokojilo. Rodiče jí nakonec odvedli do nemocnice..

Celý příběh

Petr

Schizofrenie

Petr onemocněl schizofrenií v pátém ročníku vysoké školy. Nejdříve nevěděl, co se s ním děje, měl dokonce podezření, že onemocněl rakovinou. Vyšetření ale odmítl a i když byl od té doby „divný“ a roztržitý, fungoval celkem normálně.

Celý příběh

Michal

Schizoafektivní porucha

Michalovi se nemoc projevila před více než 13 lety a začala bludy a bludnými představami. Po první hospitalizaci, kterou velmi těžce nesl, začal brát léky a poté docházet do denního stacionáře ..

Celý příběh

Filip

Akutní a přechodná psychotická porucha

První známky, že něco není v pořádku, na sobě Filip zpozoroval ve chvíli, kdy ho přepadaly pocity, že se nic neděje nahodile, jako by ho někdo sledoval a záměrně manipuloval.

Celý příběh

Zajímavosti z oboru

15.1.2018

Loď bláznů

Pád do bezvýznamnosti - šamani, mystici, šílenci, pacienti (4) Dnešním příspěvkem uzavíráme "výlet" do.. Více

Filmy je stažení

Duševní nemoci

Co trápí naše rodiče

Vypočítejte si své BMI


BMI = 18.94optimální váha
Vaše váha: kg

Vaše výška: cm

Partneři

logo bohnice

logo bohnice

Nadace Bona